Paliatívnej starostlivosti

bodky

Zdravotnícke pracoviská

Miesto výkonu HNsP Trstená
Primár MUDr. Dagmar Hritzová
Vedúca sestra PhDr. Mgr. Gabriela Šrámeková
Telefón 043 / 5307 390
E-mail paliativa@nsptrstena.sk
Návštevné hodiny denne od 13:00 do 19:00 hod
Počet lôžok 17
Oddelenie paliatívnej starostlivosti

Oddelenie paliatívnej starostlivosti

poskytuje komplexnú starostlivosť o ťažko chorých pacientov v súlade so štandardami paliatívnej medicíny, u ktorých bola ukončená kauzálna liečba ich ochorenia.

Hlavnou indikáciou prijatia do ústavnej starostlivosti je nepriaznivý zdravotný stav pacienta, ktorý vyžaduje kontrolu symptómov progredujúceho nevyliečiteľného ochorenia v jeho preterminálnom alebo terminálnom štádiu. Realizuje sa v prípade, ak túto starostlivosť nie je možné zabezpečiť na iných oddeleniach alebo v domácom prostredí.

V poskytovaní zdravotnej starostlivosti spolupracuje so všetkými medicínskymi odbormi pri diagnostike, terapii a ošetrovaní pacientov, ako aj s agentúrami domácej ošetrovateľskej služby.

Personál oddelenia v spolupráci so sociálnou sestrou nemocnice je nápomocný aj v riešení sociálnych otázok pacientov.

Pacientov prijímame na doporučenie praktického lekára alebo príslušného ošetrujúceho špecialistu.

Oddelenie má kapacitu 17 lôžok v 2 posteľových izbách s vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha), vybavené sú centrálnym prívodom kyslíka, signalizáciou a TV prijímačom.

Návštevné hodiny sú od 13,00 do 19,00hod s možnosťou pobytu sprievodcu (príbuzného) 24 hodín denne po dohovore s primárom oddelenia, za poplatok podľa platného cenníka HNsP Trstená.

Naši partneri

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím