Informácie o pôrode, pred aj po

bodky

Zdravotnícke pracoviská

Pred pôrodom

Deň , keď sa narodí Vaše bábätko je zaiste tým najkrajším. Je pre nás cťou pomáhať Vám pri tejto udalosti.

Aby ste sa, čo najlepšie pripravili poskytujeme pre Vás možnosti predpôrodnej prípravy "PRÍPRAVA NA MATERSTVO" v Materskom centre DUPAJDA v Nižnej nad Oravou.   Jedná sa o centrum, s ktorým dlhodobo spolupracujeme, kde Vás naučia všetko podstatné o tehotenstve, pôrode aj starostlivosti o bábätko.

V prípade, že máte záujem o návštevu našich priestorov pred pôrodom, radi Vám vyhovieme.
Tiež poskytujeme možnosť sledovania Vášho tehotenstva od 37 týždňa. Ak máte záujem, stačí, ak navštívite našu ambulanciu, napíšete e-mail, alebo zatelefonujete. ( viď kontakt)

Pôrod

I. doba pôrodná
Počas I. doby pôrodnej Vám zabezpečíme sledovanie stavu Vášho bábätka najmodernejšou technikou. Samozrejme je pre nás dôležitý aj Váš komfort a zážitok z pôrodu. Preto poskytujeme možnosť využitie fitlopty, sprchy, či inej formy oddychu v dobe, keď sa Vaše pôrodné cesty pripravujú na pôrod.

Ako sme už písali vyššie môžete si vybrať akúkoľvek dospelú osobu ako doprovod ku pôrodu. Ak sa však nerozhodnete pre nikoho blízkeho, rozhodne nebudete počas pôrodu sami. Náš vysoko kvalifikovaný personál( sestry aj lekári) sú tu pre Vás, aby ste sa cítili čo najlepšie.

Počas pôrodu sa môžete rozhodnúť pre rôzne formy tlmenia bolesti. PEDA je u nás garantovaná 24 hod.

Spolupracujeme tiež s centrom odberu pupočníkovej krvi, ak máte záujem o odber pupočníkovej krvi.

II. doba pôrodná
Pôrodná sála je vybavená polohovateľnými posteľami, priestory sú klimatizované.
Stav Vášho bábätka v dobe pôrodu sledujeme non-stop. Takže presne vieme ako sa počas pôrodu, resp. prechodu pôrodnými cestami má.
Po narodení umožňujeme na prianie rodičky položenie bábätka na brucho.

Po pôrode

Máte záujem o rooming-in izbu?

Na oddelení sú zriadené Rooming-in izby, ktoré zabezpečujú spoločný pobyt novorodenca s mamičkou nepretržite cez deň a v noci( ak to dovoľuje zdravotný stav matky a novorodenca). Je nutné zdôrazniť, že systém je dobrovoľný. Ak sa mamička cíti unavená, volí si pobyt s dieťaťom podľa priania. V takom prípade je dieťatko na neonatologickom oddelení, kde je stála služba sestier a lekára.

 

Naši partneri